راهنمای نویسندگان

 

لطفا از مراجعه حضوری و تماس تلفنی جدا خودداری فرمائید. در صورت وجود هرگونه سوال، برای نشریه ایمیل ارسال فرمائید. به ایمیل شما در 24 ساعت کاری پاسخ داده خواهد شد.

 

 نکات مهم قبل از ارسال مقاله:

*** مقاله‌های ارسالی توسط دانشجویان و اعضای هیئت علمی آموزشی و پژوهشی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی باید با ایمیل سازمانی یا دانشگاهی وشناسه ارکید آن‌ها ارسال شود.  ***

1.  لطفاً آیین‌نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی در ذیل این صفحه و پرسش‌های متداول را به طور دقیق مطالعه فرمایید.

2.  در صورت عدم رعایت راهنمای تدوین مقاله پذیرفته نخواهد شد.  فرمت تدوین مقاله را دریافت و سپس با استفاده از آن مقاله را تنظیم و ارسال کنید.

3. چکیده فارسی و انگلیسی مقاله باید ساختار یافته بوده و شامل بخش‌های هدف، روش، یافته‌ها و نتیجه‌گیری باشد. یادآوری می‎شود که تمام این بخش‎ها در خط جداگانه‎ای نوشته می‎شوند. لطفا این موارد را رعایت کنید.

4.  محورها و موضوعات نشریه را مطالعه کنید و مطمئن شوید مقاله شما مرتبط با یکی از موضوعات و محورهای نشریه است.

5.  فقط و فقط چهار فایل برای نشریه ارسال کنید(نکته مهم : در زمان بارگذاری فایل در سامانه، از شما خواسته شده تصاویر و جدول‌ها را جداگانه ارسال کنید، لطفاً بدون توجه به این موضوع فقط چهار فایل  ذیل را ارسال کنید).

-  فرمت فایل مشخصات نویسندگان را از اینجا بارگیری کنید و اطلاعات را بر روی این فایل بارگذاری کنید.

-  فرمت و  فایل اصلی مقاله را از اینجا بارگیری کنید و مقاله را دقیقاً بر اساس راهنمای تدوین گفته شده در همین فرمت تنظیم و ارسال کنید.

-  فرمت و فایل فرم تعارض منافع را از اینجا بارگیری کنید.

-  فرمت و فایل فرم تعهد نویسندگان را از اینجا بارگیری کنید.

 

6. لطفا برای ترجمه چکیده مقاله به انگلیسی فقط به ترجمه Google Translate اکتفا نکنید و واژگان تخصصی را به درستی ترجمه کنید.

7. لطفاً برای اعمال نیم‌فاصله در فایل مقاله از  (CTRL+Shift+2) استفاده کنید. لازم به ذکر است که صفحه کلید شما باید در حالت زبان فارسی باشد.

 

8. ساختار مقاله از نظر محتوا

- مقاله‌ها به لحاظ نگارش زبان فارسی روان و بی‌غلط نوشته شوند و توسط نویسندگان ویراستاری ادبی و علمی شوند.

- مقاله‌های برگرفته از پایان‌نامه یا طرح‌های پژوهشی به لحاظ نگارشی باید از قالب پایان‌نامه ‎خارج  شده و در قالب مقاله‌های علمی قرار داده شوند. 

 

9. ساختار مقاله از نظر ظاهر 

- عنوان مقاله موجز و متناسب با محتوا، هدف، و یافته‌های پژوهش باشد. 

- نام نویسنده (نویسندگان) نام و نام خانوادگی نویسنده(گان) همراه با مشخصات علمی و وابستگی سازمانی و رایانامه آنان (نویسنده مسئول نیز) مشخص شود. 

- چکیده فارسی و انگلیسی: ساختاریافته در بخش‌های: هدف، روش پژوهش، یافته‌ها، و نتیجه‌گیری تهیه و تنظیم شود. 

- چکیده فارسی (200 تا 250 واژه)، و چکیده انگلیسی مقاله (1500 تا 2500 واژه).

نکته: چکیده انگلیسی پس از پذیرش و نهایی شدن مقاله می بایست توسط نویسنده ارائه شود.

- ترتیب مطالب مقاله در فایل وورد به صورت زیر باشد: ابتدا عنوان انگلیسی، مشخصات سازمانی نویسندگان، چکیده انگلیسی، کلیدواژه‌های انگلیسی؛ در صفحه بعد به ترتیب: عنوان فارسی، مشخصات سازمانی نویسندگان به فارسی، چکیده فارسی، کلیدواژه‌های فارسی، متن مقاله، منابع فارسی، مراجع انگلیسی با ذکر واژه انگلیسی (References).

 - منابع بر اساس شیوه‌نامه انجمن روان‌شناسی آمریکا فارسی شده با عنوان «شیوه‌های استناد درون متنی در فصل دوم کتاب: شیوه‌های استناد در نگارش‌های علمی، رهنمودهای بین‌المللی» مؤلفان عباس حرّی و اعظم شاهبداغی (صفحات 147 تا 215) تنظیم شود.

 

10. هزینه ارسال مقاله:

نشریه در سال ابتدایی راه اندازی خود از نویسندگان مقالات مبلغی را دریافت نخواهد کرد.

 

11. آیین نامه پیشگیری از سرقت و تقلب علمی

- ثبت مقاله در سامانه مدیریت نشریه‌های دانشکده مدیریت با ارسال ایمیل به کلیه نویسندگان مقاله اطلاع داده خواهد شد. بدیهی است درج نام نویسندگان در مقاله به منزله نقش اساسی ایشان در تدوین مقاله است، در صورتی که نویسندگان مقاله در تدوین مقاله نقشی نداشته‌اند و از نام آنها سوءاستفاده شده است، لطفاً مراتب را بلافاصله از طریق ایمیل دریافتی اطلاع دهند. همه نویسندگان مقاله در مورد اصالت اثر مسئول هستند. حق ارزیابی موارد سرقت علمی و سلب اعتبار برای نشریه محفوظ است.

-        بعد از ارسال مقاله به سامانه نشریه، تحت هیچ شرایطی جایگاه نویسندگان اول، مسئول و ... تغییر نخواهد کرد.

-        سرقت علمی شکل­‌های گوناگونی دارد از جمله:

الف. ثبت مقاله دیگران به نام خود؛

ب. درج نام نویسندگان و پژوهشگرانی که در مقاله نقشی نداشته‌‌اند؛

ج. کپی‌­برداری یا تکرار بخش‌های قابل­ توجهی از مقاله دیگر (حتی اگر مقاله کپی شده مربوط به یکی از نویسندگان مقاله جدید باشد)؛

د. طرح نتایج حاصل از پژوهش‌های دیگران به نام خود؛

هـ. چاپ مکرر مقاله توسط نویسنده واحد در چند نشریه؛

و. بیان نتایج نادرست و خلاف یافته‎‌های علمی یا تحریف نتایج حاصل از پژوهش؛

ز. استفاده از داده‌ها‌ی نامعتبر یا دستکاری در داده‌های پژوهش.

موارد سرقت علمی توسط مسئولان نشریه بررسی و برای حراست از اعتبار و زحمات دیگر پژوهشگران، بدون هیچ تساهل و چشم‌‌پوشی با توجه به میزان سرقت علمی به شرح ذیل برخورد قانونی می‌شود:

-  مقاله رد خواهد شد و در صورت چاپ از روی وبگاه نشریه برداشته خواهد شد.

-  اسامی همه نویسندگان مقاله در سیاه‎‌نامه نشریه ‎های دانشگاه تهران قرار خواهد گرفت.

-  از مراجع قضایی ذی‎صلاح پیگیری حقوقی خواهد شد.

-  طی یک نامه رسمی پرونده سرقت علمی با سایر دانشگاه‎ ها و نشریه‎‌های داخلی و خارجی مرتبط به اشتراک گذاشته خواهد شد. 

-   مراتب طی یک نامه رسمی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، دانشگاه‌ها، مؤسسه‌‌ها، نشریه‌ها و هر محلی که نویسندگان از امتیاز چاپ این مقاله استفاده کرده‌‎اند، اطلاع داده خواهد شد.